Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6903486



*

nr 690 3486


Jean Skoglund

(1908-1948), Sverige


Etsning, Jean Skoglund (1908-1948), 30x39


Jean Thedodor Skoglund, född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.

Följerätt

Ja

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 4 april 2011
kl 19:13:09



  • Konstnär/Designer

Jean Skoglund

Jean Thedodor Skoglund, född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.

Läs mer om Jean Skoglund
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik jean skoglund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 9183 Etsning
    Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 feb kl 19:07
  • 9024 Etsning
    italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 feb kl 20:07
  • 9020 Färgetning
    Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 feb kl 18:14
  • 9029 Kopparstick
    2 st, Frankrike. Bildmått: 33x23cm, yttermått inkl..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 feb kl 18:15




Ladda ner broschyr